efektivně využít úložný prostor 

vestavěné skříně

Potřebujete využít atypický prostor, nic vám rozměrově nesedí či neladí a klasický nábytek není to pravé? Vestavěná skříň vše vyřeší, užitečná je nejen v ložnici nebo v chodbě, ale zaplní i nepraktický výklenek či předělí místnost.

Skříně s posuvnými nebo otevíracími dveřmi jsou vysoce elegantní a přizpůsobivé. Vyrobíme vám je přesně na míru.

naše práce ...

                                 další naše realizace naleznete také na facebooku


Vestavěné skříně jsou ideálním interiérovým prvkem pro vyřešení úložného prostoru. Díky široké nabídce dekorů, vám můžeme nabídnout vhodné typy materiálů a kombinace různých odstínů a barev. Umožňují  manipulaci s uloženými věcmi pomocí výsuvných, sklopných a výklopných systémů nebo drátěného programu. Nejlepším řešením je jednu místnost proměnit na samostatnou šatnu, do níž vejdete a zároveň se obléknete. Při projektování nových rodinných domků je na to již myšleno. Posuvné dveře mohou být vyrobeny z různých materiálů jako je lamino, zrcadlo, mléčné sklo, lacobel, grafické sklo s fototapetou...

Průvodce designem

Vyzkoušejte si on-line aplikaci od Eggeru a naplánujte si svoji kombinaci dekorů ...

typy vestavných skříní a šaten

Vestavné skříně spolu s věšákovou stěnou a botníkem jsou neoddělitelnou součástí našich chodeb a předsíní. Při zařizování chodby už automaticky volíme vestavnou skříň jako hlavní úložný prostor na oblečení, obuv, ale i na vysavač, žebřík, žehlicí prkno, na čistící pomůcky a další množství důležitých věcí v domácnosti. Vestavné skříně vyrobené na míru přesně podle vašich představ z kvalitních materiálů vám budou dlouho užitečně sloužit.

Vestavná skříň na míru v obývacím pokoji je vhodným řešením pro ty, kteří si potrpí na design interiéru. Ze široké nabídky dekoru si můžete vybrat materiál, který se bude hodit k Vašemu stávajícímu nábytku či zvolit kompletní nábytek na míru.

šatna
šatna

Tak jako vestavné skříně, tak i vestavné šatny jsou nyní častější součástí nových domů a bytů. Šatna je vlastně samostatná místnost, kde je vytvořený systém polic, věšákových tyčí a dalších prvků na uskladnění, oblečení a různých předmětů v domácnosti. Vestavné šatny jsou většinou otevřené úložné prostory bez dveří, mohou však byť i s dveřmi, ať už s posuvnými, skládacími, anebo otvíracími.

podkroví
podkroví

Účelně využít volné prostory v podkroví, pod schodištěm či v jiných zkosených a jinak atypických místnostech vašeho bytu či domu? Umístění jakéhokoli kusového nábytku do těchto šikmých prostorů bývá totiž obtížné. Díky vestavěné skříni vyrobené na míru získáte možnost úložných prostor ve špatně využitelných částech bytu. Zkosené prostory se dají prakticky využít nejen k umístění vestavěných skříní, ale i jiného nábytku.

ložnice
ložnice

Skříň v ložnici bývá nejvíce využívána ke skladování oblečení, lůžkovin, doplňků, kosmetiky a dalších osobních věcí. Aby byl prostor čistý, uklizený a vždy připravený především pro příjemný a klidný spánek v místnosti, je vhodné uschovat potřebné věci do vestavěné skříně. Skříň na míru by měla ladit ke stávajícímu nábytku.


Nábytek dětského pokoje by měl být ve veselých barvách, aby se dětem líbil a odpovídal jejich osobnosti i zájmům. Také je důležitá jeho bezpečnost a snadná údržba. Vybavení pokojíčku, by mělo být uzpůsobeno věku dítěte, které v něm přebývá. Vestavěná skříň v dětském pokoji dětem dává prostor, kam si mohou ukládat své oblečení, hračky, knížky, věci do školy a současně je učí samostatnosti. Ostatní vybavení pokojíčku je možné sladit se skříní tak aby pokoj nepůsobil překombinovaně a měl jednotný, ucelený koncept designu.

dveře vestavných skříní podle způsobu otvírání

posuvné dveře třídveřová skřín

posuvné dveře  rohová skříň

posuvné dveře čtyřdveřová skříň

posuvné dveře rohová skříň

posuvné dveře čtyřdveřová skříň


posuvné dveře  dvoudveřová skříň

dveře posuvné

Jsou nejvíce používaným typem dveří, mají minimální nárok na prostor před skříní. Jednotlivá křídla dveří jsou okovány do speciálních rámů a pohybují se na kolečkách ve vodících kolejnicích.Jsou vhodné do interiéru, kde není dostatek prostoru před skříní, jako např. úzké chodby, hlavně v panelovém bytě .Veškeré dveře jsou po obvodu opatřeny nalepovacími kartáčky (dorazové, protiprachové), které brání přístupu prachu do skříní.Používají se pro všechny typy ocelových i hliníkových rámů.


dveře skládací

Umožňují navíc oproti dveřím posuvným otevření celého prostoru skříně najednou.Složí se ke stranám skříně, mají však o něco větší nárok na prostor před vestavěnou skříní.Mají menší nárok na prostor před skříní než při použití dveří otočných.Nejvíce se používají v prostoru do rohové skříně nebo v malých prostorách.

vnitřní vybavení skříní

Důležité je promyslet, jaké věci se budou v šatní skříni ukládat a komu konkrétně bude skříň sloužit, zdali v ní budou uloženy další věcí nebo jen kabáty, boty, nebo jen běžné oblečení? Zpravidla do vrchních částí se ukládá sezónní oblečení, které se právě nevyužívá (v létě zimní oblečení a naopak), prostor mezi 70-120 cm je určen pro oblečení na denní nošení a doplňky, do spodní části ukládáme těžké předměty, případně boty. Idelní hloubka šatní skříně je 60 cm, což se hodí, když ukládáme věci na ramínkách. Skříně vyrábíme na míru, tedy po přesmém zaměření vašeho prostoru, tak aby každý kousek místa ve skříni byl dobře využitý.

U vestavěné skříně je velmi důležité zvolit kvalitní kování, aby Vám posuvné dveře dobře jezdily a nikde nedrhly. Pojezdová kolečka jsou uložena v pouzdrech, která mohou být plastová nebo kovová. U ocelových rámů jsou kolečka uložena v plastových pouzdrech a hliníkových rámů v kovových pouzdrech. Kvalitnější a s delší životností jsou samozřejmě kolečka v kovových pouzdrech.

rámy posuvných dveří

Dveřní křídla skříní jsou okovány do speciálních rámů - ocelových nebo hliníkových. Mohou být ve stejné barvě dřeviny jako jsou výplně dveří nebo v klasických kovových barvách. Všechny barevné varianty rámů dveří dodáváme horní a spodní kolejnici ve stejné barvě.

Pokud se rozhodujete, jaký materiál vybrat pro kolejnice a rámy, používanější jsou rámy hliníkové, které oproti levnějším ocelovým vypadají o poznání lépe.

ocelové rámy

Ve standartní nabídce jsou dva profily v několika povrchových úpravách: bílá, stříbrná, satina, Výrobce poskytuje na ocelové rámy záruku 5 let.

Dveřní křídla skříní jsou okovány do speciálních rámů - Mohou být ve stejné barvě dřeviny jako jsou výplně dveří nebo v klasických kovových barvách. Všechny barevné varianty rámů dveří dodáváme horní a spodní kolejnici ve stejné barvě.

hliníkové rámy

Jsou masivnější a pevnější než rámy ocelové, dodají vestavěným skříním luxusní vzhled, je třeba ovšem počítat s příplatkem, který se však rozhodně vyplatí. Dodávají se rovněž ve více barevných variantách: přírodní hliník, šampaň, zlatá.